whatsapp Whatsup: 0539 811 18 18

Empress Porselenler

Empress Porselenler

Porselen diş yapımında en çok tercih edilen uygulamalardan birisi olan Empress Porselenler, metal desteksiz porselen işlemlerinde zirkonyumla birlikte ona alternatif olarak kullanılan bir yöntemdir. Işık geçirgenliği sayesinde oldukça doğal ve parlak görünen bu porselenler estetik diş hekimliğinde de oldukça sık kullanılır. Tek parça olarak yapılabilen bu porselenler, dişlerle mükemmel bir renk uyumu gösterir. Porselen diş yapımında eğer sağlamlık ve dayanıklılık gözetiliyorsa zirkonyum, estetik görselliğin ön planda olduğu durumlarda ise e-max yöntemi kullanılmaktadır.

Empress Porselen Nasıl Yapılır?

Empress Porselen Nasıl Yapılır?

Kısaca bu yöntem metal kullanılmadan basınçla sıkıştırılmış kristal yapılı seramik çekirdeklere camdan seramiklerin konulup pişirilmesi ile oluşturulmuş porselen yapımında kullanılır. Empress porselenler tamamen seramikten oluşan ve metal alt yapısız full porselen olarak da bilinir. Bütün bu özellikleri, bu porselenlerin ışık geçirme özelliği sayesinde şeffaf, derinliğe sahip ve doğal dişlere yakın olmasını sağlar. Diş dokusuna uyumlu olması ve oluşturulma şekli, dişlere uyumunu ve ideal rengi oluşturmayı mümkün kılar. Estetik açıdan en çok tercih edilen yöntemdir; çünkü diğer dişlerle renk ve doku bakımından uyumludur, en ideal, doğru renk ve şekli oluşturmaya zemin hazırlar.

Empress Porselenlerin Avantajları

Empress Porselenlerin Avantajları

Bu dolgular aynı zamanda çiğneme basıncına da dayanaklı, şu anda tüm dünyada uygulanan yöntemler arasında diş dokusu ile en uyumlu malzemedir. Son teknolojik gelişmeler ışığında hazırlanan bu dolgular laboratuar ortamında geliştirilir. Böylece doğal dişlere uygunluğun yanı sıra komşu dişlerle de oldukça mükemmel bir bağlantı sağlar. İşlemden önce dişlerde meydana gelen çürükler ve kırıklar temizlenerek kalan sağlam bölgenin ölçüsü alınır ve laboratuarda bu ölçüye göre hazırlanan modeller IPS makinesinde işlenerek dayanıklı ve estetik porselenler elde edilir.

empress porselen

Bu dolgu işleminin en önemli özelliklerinden birisi de sağlam dişlere dokunulmaması ve yapının korunmasıdır. Yani madde kaybı yaşanmadan, yüksek kalitede tutuş ve mükemmel uyum sağlanır. Yine sıkıştırılmış porselen kullanıldığı için kenar sızıntısı da gözlenmez. Dişin kendi sertliğine de uygun olan bu malzeme, dişetleri ile de uyumludur. Sertliğin eşit olması dişlerin aşınmasını önler. Böylece uygulama esnasında dişlere dokunulmamış, kesme işlemine de gerek kalmamış olur.

Detaylı Bilgi Formu