whatsapp Whatsup: 0539 811 18 18

Lazerle Diş Eti Estetiği

Lazerle Diş Eti Estetiği

Lazer farklı alanlarda olduğu gibi diş hekimliğinde de kullanılan etkili ve önemli bir yöntemdir. Önceden sadece diş beyazlatma ve yumuşak doku restorasyonlarında kullanılan lazer, atomize sudan elde edilen hidrokinetik enerji ile birlikte kemik ve diş gibi sert bölümlerde de uygulanmaya başlanmıştır. Bu yöntem özellikle anestezi almak istemeyen ve cerrahi işlemlerden çekinen hastalar üzerinde etkilidir. Lazerle diş ve dişeti hastalıklarının tedavisi, hastanın probleminin niteliği ve şiddetine göre değişir. Ufak dişeti rahatsızlıklarından, ileri derece kemik desteği ve kesinlikle cerrahi yöntemlerin gerektiği hastalıklar dışında diğer bütün problemler lazerle tedavi edilebilmektedir. Estetik amaçlı tedavilerde oldukça hızlı ve etkili sonuçlar alınır. Üstelik hasta dişlerindeki sorundan ağrısız ve kansız bir şekilde, güvenilir bir biçimde kurtulmaktadır.

Dental Lazer Nedir?

Dental Lazer Nedir?

Lazer cihazları yumuşak ve sert dokular için olmak üzere iki kısma ayrılır. Oldukça pahalı olduğu için her klinikte bulunmayan bu yöntemin muadili diyot lazer cihazlarıdır. Sadece yumuşak dokularla çalışmaya olanak sağlayan diyot cihazların sert dokular üzerindeyse etkisi yoktur. Diyot lazer cihazlarının maliyeti düşüktür ve kullanım bölgesine göre oldukça etkili ve mükemmel sonuçlar verir.

Lazerli tedaviler sorasında titreşim veya diğer cihaz sesleri duyulmadığı gibi ağrı hissedilmez, aynı zamanda anesteziye de gerek kalmaz. Bu nedenle klasik tedavi yöntemleri sonrasında oluşan kızarıklık, şişlik gibi semptomlar da görülmemektedir.

Dişeti tedavilerinde Lazer Kullanımı

Dişeti tedavilerinde Lazer Kullanımı

  • Gülümseme esnasında dişetinin çok göründüğü durumlarda estetik gülüş tasarımı
  • Dişetinin derin temizliğinde küretaj
  • Dişlerdeki lekelenmeler ve renk değişimlerinde yani depigmentasyon
  • Yumuşak doku lezyonlarının temizlenmesinde

Detaylı Bilgi Formu