whatsapp Whatsup: 0539 811 18 18

Metalsiz Porselen Kron Köprüler

Metalsiz Porselen Kron Köprüler

İnsanların daha bakımlı olduğu, kendisine özen gösterdiği ve estetik açıdan da daha iyi hissedeceği işlemleri çekinmeden yaptığı bir dönemde yaşıyoruz. Öyle ki estetik çağımızda artık bir ihtiyaç halini almıştır. Estetik ile ilgili talepler beraberinde doğallığa yakın olanı da getiriyor. Diş hekimliği açısından düşündüğümüzde en çok yapılan işlemlerden birisi de metalsiz porselen kron köprülerdir. Bunlar güçlendirilmiş porselen olarak tabir edilir. Bu köprülerin en büyük özelliği doğal dişlerle olan benzerliğidir. İnsanın sahip olduğu dişler ışığı geçirdiği için parlak, derin ve canlı görünür. Metalsiz porselen kron köprüler de ışık geçirgenliği sayesinde aynı derecede canlı ve parlaktır.

Dişlerde meydana gelen madde kayıpları çeşitli boşlukların oluşmasına sebep olur. Komşu dişler zamanla ilerleyerek bu boşluğa doğru kayar. Tabii ki bu da ağız ve diş sağlığını olumsuz etkilemekte, şekil bozukluklarına sebep olmaktadır. Sadece şekil bozukluğuna değil çiğnemede kalitesizliğe ve ağız kapanışında sorunlara yol açan bu kayıplar eğer doldurulmazsa sadece bu bölgeyi değil ağız içindeki tüm dişleri etkilemektedir. Bu nedenle diş kayıplarına hemen müdahale edilmeli, köprü ve kuronla doldurulmalıdır. Genellikle köprü yapımında metal materyaller kullanılır. Ama son zamanlardaki gelişmeler ışığında metalsiz tamamen porselenden oluşan köprüler kullanılmakta böylece tedavi doğal dişlere en yakın görüntüde gerçekleştirilmektedir.

Zirkonyum Kron Köprü

Zirkonyum Kron Köprü

Estetik diş hekimliğinde metalsiz köprüler daha fazla tercih edilmektedir. Çünkü metal destekli köprüler donuk bir renge ve yapay bir görüntüye sahiptir. Halbuki metalsiz full porselen köprüler, estetik açıdan doğala yakın bir görsellik sağlar. Özellikle ön dişlerde kullanılan bu köprüler, zirkonyum porselenlerden yapılmaktadır. Rengi ile dişe çok yakın bir görselliğe sahip olan zirkonyum, hem estetik açıdan hem de sağlık açısından yüz güldüren sonuçlar vermektedir. Sağlamlığı ve dayanıklılığı ile sadece ön dişlerde değil arka dişlerde de kullanılan bu köprüler, çiğneme basıncına da dayanıklıdır.

Metal Desteksiz IPS Köprüler

Özel cihazlarda sıkıştırılan güçlendirilmiş porselen dişlere verilen isimdir. Işık geçirgenliği vardır; böylece daha canlı, parlak ve doğal görünmektedir. Özellikle ön dişlerde iyi sonuç verir. Arka dişlerde çiğneme basıncına karşı dayanaklı değildir.

Metal Desteksiz Zirkonyum Köprüler

Metal Desteksiz Zirkonyum Köprüler

Beyaz rengiyle doğal dişleri andıran zirkonyum köprüler, sadece ön dişlerde değil dayanıklılığı ile arka dişlerde de güvenle kullanılabilmektedir. Bu avantajının yanında beyazlığı da dişlerin parlak ve derin görünmesini sağlar.

Detaylı Bilgi Formu