whatsapp Whatsup: 0539 811 18 18

Porselen Laminalar

Porselen Laminalar

Laminalar özellikle ön dişlere yapıştırılan ince porselenden oluşturulmuş yapraklardır. Çok ince olan bu porselenler genellikle 0.5-0.7 mm arasındadır. Bazen daha ince porselenler de uygulanabilmektedir. Bu yöntem genellikle şekil bozukluklarında, renk değişikliklerinde tercih edilir. Günümüzde diş hekimliği gelişen teknoloji ile birlikte hastada en az doku kaybı sağlanacak yöntemleri tercih etmekte ve bunun için farklı metotlar geliştirmektedir. Bu nedenle porselen laminalar, doku kaybını aza hatta hiçe indirdiği için oldukça tercih edilen bir uygulama olmuştur.

Özel üretilen bir yapıştırıcı ile dişlere sabitlenen bu laminalara hem tedavi açısından hem de estetik olarak en iyi sonucu almanızı sağlar. Bu tür kullanımlarda ağız hijyeni oldukça önemlidir. Yine bu uygulamayı diş aralıklarında ve eksikliklerinde, dişlerin uzatılmasında veya kısaltılmasında kullanabilirsiniz.

Lamina Diş Nasıl Yapılır?

Lamina Diş Nasıl Yapılır?

Laminalar oldukça dayanıklıdır. Yapıştırılmadan önce her türlü kırılmaya karı hassas olan bu maddeler dişe yapıştırıldıktan sonra mükemmel bir sağlamlık ve dayanıklılık kazanır. Aynı zamanda dişlere uyumu oldukça iyidir ve her türlü baskıya karşı dirençlidir. Eğer uygulama güzel ve en doğru şekilde yapılmışsa ve dişlerinizin bakımını iyi bir şekilde yaparsanız bu porselen lamilanları uzun süre kullanabilirsiniz. Yine hekimin deneyimi ve el becerisi bu konuda etkili olmaktadır. Laminaların dişe tam olarak sabitlenmemesi, laminayı destekleyecek diş alanını oluşturulmaması, dişlerde çürük bulunması, dişlerin aşınması laminaların ömrünü kısaltan önemli faktörlerdir.

Genellikle 10-15 yıl arasında bir ömrü olan bu maddeler üzerinde daha sonra herhangi bir işlem yapmak gerekmez. Aynı zamanda dişlerde olduğu gibi kararma ve sararma da yapmamaktadır. Yine çok olmayan çay, kahve ve sigara kullanımı ana dişlerinize olduğu kadar etki etmemektedir. Uygulama sonrası hekiminizi düzenli kontrol için giderseniz, uygun diş macununu kullanırsanız laminalarınızı uzun yıllar boyunca beyaz ve parlak olarak koruyabilir ve sağlıkla kullanabilirsiniz. Aşırı çay ve sigara kullanımı ise laminaları zamanla sarartabilmektedir.

Lamine Dişlerin Avantajları

Lamine Dişlerin Avantajları

  • Oldukça sağlam ve dayanıklı ve baskıya karşı dirençlidir.
  • Renk seçenekleri çoktur ve stabilitesi oldukça iyidir.
  • Bu yöntemle dişlerinizdeki birçok problemden (kırık, çatlak veya lekelenme) kurtulabilirsiniz.
  • Bu uygulama dişlerin arasındaki aralıkları da estetik bir görüntüye ulaştırmaktadır.
  • Laminalar aşınmaz ve renk değişikliğine karşı koruyucudur.

Laminaların Bakımı

Laminaların Bakımı

Laminalarınızın bakımını kendi dişlerinize yaptığınız uygulamalarla yapabilirsiniz. Beyazlaştırıcı ve hekiminizin önerdiği bir diş macunu ve kaliteli bir diş fırçası ile günlük temizliğini yapmanız gerekir. Laminalar sayesinde estetik bir görselliğe kavuşur ve arzu ettiğiniz gülümsemelerle kendinizi daha iyi hisseder ve özgüveninizi artırırsınız.

Detaylı Bilgi Formu